Au Pair w Lima

Narzędzia:
Ten artykuł został przetłumaczony automatycznie, tj. bez udziału człowieka. EasyExpat oferuje takie artykuły jako dodatek do tych napisanych przez tłumaczy. [powered by ]
Angielska wersja tutaj.

Innym sposobem na osiedlenie się w kraju jest praca jako „au pair”. Au pair odpowiada za opiekę nad dziećmi. Otrzyma bezpłatnie wyżywienie i zakwaterowanie zapewnione przez rodzinę oraz dodatkowo niewielki dodatek (kieszonkowe).

Au pair nie są profesjonalnymi opiekunami do dzieci i nie będą wykwalifikowanymi opiekunkami. Chociaż nie ma ustalonych warunków, aby zostać au pair w Limie, kobiety w wieku od 19 do 30 lat są zazwyczaj preferowane. Wymagane jest doświadczenie z dziećmi, a także poziom konwersacji w języku hiszpańskim.

Wynagrodzenie „ au pair ” na żywo wynosi około 100–150 USD miesięcznie.

Obowiązki Au Pair

Podstawowy kryteria aplikacji różnią się w zależności od agencji i rodziny, ale istnieje kilka typowych wymagań:

  • Mów językiem, przynajmniej na tyle, by zrozumieć i rozmawiać z dziećmi,
  • Upewnij się, że wstają na czas; ubierz je; robić na pewno się ubierają,
  • Zabierz je do szkoły / przedszkola / zajęć ...
  • Baw się z nimi,
  • Bądź odpowiedzialny za ich posiłki,
  • Uprzątnij ich pokoje,
  • Bądź wolny, aby je usiąść w razie potrzeby, czasem w wieczory.
  • Być w stanie zobowiązać się do co najmniej trzymiesięcznego stażu

Oprócz tych wymagań, rodziny często proszą o zakaz palenia, posiadanie prawa jazdy, odpowiedzialne i nie pijące kobiety. Trochę agencje mogą również wymagać czasu spędzonego na nauczaniu lub dobrej kondycji fizycznej i psychicznej potwierdzonej raportem lekarza.

Obowiązki rodzinne

Rodzina musi powitać au pair, myśląc, że nie jest po prostu pracownik, ale ważna część rodziny.

  • Au pair musi mieć własną sypialnię
  • Au pair będzie pracować maksymalnie 25-30 godzin tygodniowo i powinna mieć co najmniej 2 dni wolnego w ciągu tygodnia (zapewniając, że au-pair ma ją uzgodniony czas wolny i dni wolne)
  • To, że rozumieją, że posiadanie au pair nie oznacza posiadania kogoś, kto będzie robił prace domowe, naczynia itp. Jednak au pair mogą zostać poproszeni o pomoc w lekkich pracach domowych, zwłaszcza związanych dzieci, zgodnie z umową
  • Może być korzystne zarejestrowanie au pair u lekarza rodzinnego
  • Rodzina powinna wypłacić zasiłek, z kwotą wpisaną do umowy ( zwykle o 100–150 USD miesięcznie)

Gdzie szukać pozycji

Większość rodzin znajduje opiekunkę do dziecka z ust do ust, pozwalając znajomym i rodzinie wiedzieć, że szukają. Rodzice mogą również próbować zamieszczać posty na tablicach ogłoszeń w społeczności centra, sklepy spożywcze lub miejsca spotkań.
Innym świetnym zasobem online jest publikowanie na klasyfikacjach expat, takich jak wyszukiwanie opiekunów EasyExpat.

Jeśli chcesz zarejestrować się online jako au pair lub jako rodzina , możesz skontaktować się z:

  • IAPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Au Pair)
  • IAPO (Międzynarodowa Organizacja Au Pair)

Możesz także skorzystać z międzynarodowych stron internetowych, takich jak:

Zazwyczaj agencje będą się o to pytać opłaty rejestracyjne od rodziny, au pair lub obu.

Więcej na ten temat: Paszport i Wizy w Peru

Update 7/05/2019

Narzędzia:

Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp Addthis

Usługi Partnerskie

Learn a language

Babbel odniósł międzynarodowy sukces z milionami aktywnych subskrybentów i zajmuje pierwsze miejsce na świecie wśród innowacyjnych firm edukacyjnych.

Dlaczego Babbel?

Ucz się i przeglądaj według własnego harmonogramu: kompatybilny z telefonem komórkowym, tabletem lub komputerem stacjonarnym, lekcje trwające 10-15 minut.

Kursy przygotowane przez ekspertów: naucz się podstaw lub skoncentruj się na takich tematach, jak podróże, kultura lub biznes.

Zacznij mówić od razu: naucz się mówić nowym językiem w sposób naturalny i konwersacyjny.

Każdy uczeń jest inny: każdy kurs jest oparty na Twoim języku ojczystym i osobistych zainteresowaniach.

Pamiętaj wszystko: Babbel stosuje sprawdzone techniki poznawcze, które przenoszą nowe słownictwo do pamięci długotrwałej.

Popraw wymowę: poćwicz mówienie i popraw wymowę dzięki technologii rozpoznawania mowy.

Wypróbuj Babbel za darmo już dziś

Rejestracja w Babbel jest całkowicie bezpłatna, a pierwsza lekcja na każdym kursie jest BEZPŁATNA (w zależności od wybranego języka to 30-80 bezpłatnych lekcji!).

Jeśli chcesz mieć pełny dostęp do kursów Babbel, po prostu wybierz subskrypcję, która najbardziej Ci odpowiada. Kupuj bez obaw: 20-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy!